Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
18-02-2022 14:20:47

KADIN EMEĞİ TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİ

KADIN EMEĞİ TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİ

BAŞKAN BAYSAL ; Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda  Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları 21 Şubat’ta Ordu’da

- ORDUMUZDA kadın girişimciler olursa, güçlenirse, üretirse, ters göçü başlatabilecek bir etki olacaktır

-AK PARTİ hükümetleri dönemlerinde kadınlarımıza iş kurmaları, kadın istihdamına yönelik    büyük kolaylıklar ve pozitif  ayrımcılık yapıldı

    AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ayşegül Baysal yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının 81 ilde başlatmış olduğu “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali “ Buluşmaları kapsamında  Ordu’da  21 Şubat Pazartesi günü saat 13:00 de Akyazı Ordu Kültür Sanat Merkezinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi Hukuki İşler  Birim Başkanı, 23 ve 24. Dönem Adana Milletvekili Sayın Fatoş GÜRKAN’ın katılımı ile toplantı düzenleyeceklerini bildirdi.

"Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda-81 İlde Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları"

Başkan Baysal "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda-81 İlde Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları" programı kapsamında, başarılı kadın girişimciler hikayelerini katılımcılara aktararak deneyimlerini paylaşacaklarını belirterek , kadınların istihdamını, üretime ve iş gücüne katılmasını çok önemsediklerini söyleyerek , Programın amacının kadınların  başarı hikayelerini paylaşarak kadınlara örnek teşkil etmek ve bununla birlikte kadının iş gücüne katılımını artırmak olduğunu kaydeden İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal , "İş kurma, kadın istihdamı, kadının üretime ve iş gücüne katılmasını çok önemsiyoruz" dedi.

AK PARTİ hükümetleri dönemlerinde kadınlarımıza iş kurmaları, kadın istihdamına yönelik    büyük kolaylıklar ve pozitif  ayrımcılık yapıldı

Başkan Baysal, AK PARTİ hükümetleri dönemlerinde kadınlarımıza iş kurmaları, kadın istihdamına yönelik    büyük kolaylıklar ve pozitif  ayrımcılık yapıldığını hatırlatarak , programda  İŞKUR,  Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, KOSGEB, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Ticaret Müdürlüğü ve Doğu Karadeniz Kalkınma ajansı  ise Kadınlarımıza verilen teşvikler  şimdiye kadar yapılan yatırımlar ve teşvik programları ile ilgili süreçlere ilişkin bilgilendirmeler yapacağını belirtti.

Baysal; toplantıya katılan ilgili kurum temsilcilerinin  kadınlarımıza hayallerini nasıl gerçekleştirebileceklerini anlatacağını, burada çok güzel hikayeler var. Hayallerini gerçekleştiren kadınlar var. Devlet desteği fonuyla kendi işini kurmuş kadınlarımız var. Katılımcılarımız da bu örnekleri görecek. İnşallah buradan çok daha cesur, kararlı, girişimci kadınlar çıkacaktır dedi.

Amacımız kadınlara cesaret vermek. Hedefimiz, nüfusun yarısını oluşturan kadınların ekonomiye katma değer üreterek katılmasıdır

İl Kadın Kolları Başkanı Baysal, Kadınlarımızın daha güçlü olması ve hayatın her alanında aktif yer alması gerektiğinin önemini vurgulamak için buradayız. Kırsalda kadın girişimci olursa, güçlenirse, üretirse Ordumuza ters göçü bile başlatabilecek bir etki olacağını düşünüyoruz. Amacımız illerde bu umudu yeşertmek, kadınlara cesaret vermek. Hedefimiz, nüfusun yarısını oluşturan kadınların ekonomiye katma değer üreterek katılmasıdır dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.