Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
25-11-2018 00:00:00

BAŞKAN TOMAKİN; PLAN,PROJE ,EHLİYET ,LİYAKAT ,HİZMET ADAMI DR.MEHMET HİLMİ GÜLER HAYIRLI OLSUN..!

BAŞKAN TOMAKİN; PLAN,PROJE ,EHLİYET ,LİYAKAT ,HİZMET ADAMI DR.MEHMET HİLMİ GÜLER HAYIRLI OLSUN..!

-DR.MEHMET HİLMİ GÜLER PLAN,PROJE, EHLİYET,LİYAKAT, HİZMET, GİBİ TÜM VASIFLARIN ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ HALİDİR

-ÖNCE MİLLET , ÖNCE MEMLEKET

İl Başkanı Halit Tomakin , İstanbul Haliç Kongre Merkezinde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu ‘nun yetiştirdiği müstesna değerli siyaset ve bilim adamı Türkiye’ye ve Ordu’ ya kalıcı eserlerine imza atan , yaptığı hizmetleriyle Halkımızın saygı ve sevgisini her zaman yanında bulan 22. ve 23. Dönem Ak Parti Ordu Milletvekilimiz, 58. 59. Ve 60. Hükümet Dönemi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ‘i Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığında Ordu İl Teşkilatımız , Ordu’lu hemşehrilerimizde büyük bir heyecanla karşılanmıştır dedi.

DR.MEHMET HİLMİ GÜLER EHLİYET,LİYAKAT, HİZMET, GİBİ TÜM VASIFLARIN ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ HALİDİR

Başkan Tomakin, plan, proje, Ehliyet,liyakat, hizmet, aklımıza gelen tüm vasıfların ete kemiğe bürünmüş hali olan Ordu büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız sayın Dr.Mehmet Hilmi Güler ,Enerji Bakanlığı döneminde sadece Türkiye’den değil uluslararası camiada da takdirle karşıladığı dünya çapında hizmetlere imza attığını belirterek , değerli bakanımız 31 Mart’ta Ordulu hemşehrilerimizin desteği ile tecrübelerini Ordu halkı ile paylaşacağını belirterek bütün kalbimle inanarak ifade ediyorum ki; artık Ordu’nun bir dünya kenti olması kaçınılmaz olacaktır dedi.

31 MART 2019’DA MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDEKİ YERİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEK, DAHA DA YÜKSEĞE ÇIKARTACAĞIZ

Başkan Tomakin, Cumhurbaşkanımız aday tanıtımı konuşmasında “Bir belediye başkanı halkına tepeden bakamaz. Belediye başkanı, tevazu ehlidir. Samimiyet ehlidir. Gayret ehlidir. ‘Önce millet, önce memleket’ der. Dediğini belirterek Cenab-ı ALLAH ‘a hamd olsun, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, Hilmi ağabeyimiz gerek iş ve siyaset hayatında, gerekse aile hayatında tüm Ordulu hemşehrilerimizin ittifakla kabul ettiğine inanarak bu vasıflara sahip bir şahsiyettir, o asla Bulunduğu görevde kibir, büyüklük taslama, millete tepeden bakma, milletle irtibatını koparma hastalığına kapılmayacak bir kişiliktir . Bir kere daha Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız değerli büyüğümüz devlet adamı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in adaylığının ilimize , ülkemize ve insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyor , İnşallah 31 Mart 2019’da milletimizin gönlündeki yerimizi daha da güçlendirecek, daha da yükseğe çıkartacağız.” dedi

DR.MEHMET HİLMİ GÜLER KİMDİR?

1949 yılında Ordu’da doğan Güler, İlk ve Ortaokulu Ordu’da İsmet Paşa İlk ve Ortaokullarında bitirerek; 1966 yılında Ordu Lisesinden, 1972 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)‘nden Metalurji Mühendisi olarak mezun oldu ve Master ve Doktora derecelerini aldı.

Dr. Mehmet Hilmi Güler, sırasıyla ODTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü‘nde Yarı-zamanlı Asistan, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü‘nde Tam-zamanlı asistan olarak çalıştı, öğretim üyeliği yaptı. Malzeme ve İmal Usulleri dersleri verdi.

MEHMET HİLMİ GÜLER KİMDİR?

1976 yılında, Türk Uçak Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)‘ye girdi. Grup Başkanı olarak, çeşitli uçak ve uçak sistemlerinin seçimi, proje değerlendirme, tezgâh ve teknoloji seçiminde görev aldı. 1979 yılında TÜBİTAK’a geçti. Araştırmacı olarak sırasıyla; Uzman Yardımcısı, Uzman, Bölüm Başkanı, Müdür ve Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunarak, Yönetim Kurulu’na seçildi. Bilim ve Teknoloji Politikasına ilişkin çalışmalara ek olarak, Roket Teknolojisi ve Silah Sistemleri üzerine yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde görev aldı.

Yaptığı Doktora çalışması ile özellikle, roket motor boruları ve lançer yapımında kullanılan kompoze malzeme üretim teknolojisi ve malzeme

özelliklerinin tespiti konusunda uygulamaya dönük bilimsel katkılarda bulundu. Aynı yıllarda NATO-AGARD SMP (NATO Havacılık ve Uzay Araştırma ve Geliştirme Grubu’nun Malzeme ve Yapı Paneli)‘nde iki dönem üyelik yaparak Türkiye’yi temsil etti.

Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Metalurji Hazırlık Grubu’nda üç dönem Grup Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevini de yürüterek, çeşitli

standartların hazırlanması ve birçok firmaya kalite ve yeterlik belgesi verilmesi çalışmalarına katıldı.

Türkiye; Ereğli Demir Çelik A.Ş.(ERDEMİR)‘de Yönetim Kurulu’nda beş yıl (1985-1991) süreyle görev yaptı. ERDEMİR’deki görevi süresince; maliyeti düşürmek, verim ve kaliteyi artırmak gayesiyle demir-çeliğin ana girdileri üzerine uzun süreli ve geniş çaplı çalışmalar başlattı. Bunları, Komisyon Başkanı sıfatıyla aktif katılımda bulunarak yürüttü. Bu çalışmaların hepsi tamamlanarak uygulamaya konuldu.

1991 yılında Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)‘na Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı. Yerli silah sanayinin gelişmesine katkılarda bulundu. MKE’den sonra bir süre özel sektörde çeşitli kurum ve kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör olarak çalıştı.

Ordu’da, Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD)‘nin Kurucu Genel Sekreterliğini yaptı. Ordu iline ait çeşitli özgün yatırım ve kalkınma projeleri hazırladı.

1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesine geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İGDAŞ ‘ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Üye (CEO) olarak görev aldı. İstanbul’da hava kirliliğine karşı doğalgazın yaygınlaştırılması için yoğun biçimde çalıştı. Özel projeler yürüttü. Büyükşehir Belediyesine ait şirketlerin yönetiminde bulundu.

1996-1997 yıllarında Etibank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’deki tüm üretimlerden sorumlu Başbakanlık Baş danışmanı olarak çalıştı. Etibank Genel Müdürlüğü döneminde Bor ve Trona (Doğal Soda), Krom yatırımlarına ağırlık vererek yeni projeler başlattı.

AK Parti’nin kuruluş çalışmalarına katılarak, AK Parti Kurucu Üyesi oldu ve AK Partinin programını hazırlayanlar arasında yer aldı. MKYK Üyeliği ve AR-GE’ den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Oluşturduğu özel çalışma gruplarıyla AK Parti’nin “Türkiye Perspektifi ve Proje Alanları” adlı çalışmayı hazırladı.

Türkiye’nin temel ihtiyaçlarını kapsayan bu 12 proje alanı ve bunların alt detay projeleri hazırlanarak 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra oluşturulan bakanlıklara dağıtıldı. 3 Kasım 2002’de Ordu’dan AK Parti milletvekili seçildi. 58, 59 ve 60. Hükümetlerde 2002-2009 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüttü.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.